گل صبا

زیبا و لطیف و خوشایند

جنسیت اسم گل صبا

دختر

گل صبا به انگلیسی

gol saba

تعداد گل صبا ها در ایران

3,916

تلفظ گل صبا به فارسی

گل صَبا

ریشه اسم گل صبا

فارسی , عربی

تلفظ گل صبا به انگلیسی

/gol sabā/

رنگ اسم گل صبا

طلایی

ابجد اسم گل صبا

143

ابجد وسیط اسم گل صبا

23

ابجد صغیر اسم گل صبا

8

درباره نام گل صبا

گل صبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گل صبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گل صبا که در انگلیسی به صورت gol saba نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,916 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گل صبا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم گل صبا و معنی اسم گل صبا

ریشه اسم گل صبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم گل صبا فارسی , عربی می باشد و تلفظ گل صبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گل صَبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol sabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گل صبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گل صبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گل صبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل یا شکوفه ای که نسیم صبا با خود می برد؛ (به مجاز) زیبا و لطیف و خوشایند.

معنی اسم گل صبا در ثبت احوال

۱- گل یا شکوفه ای که نسیم صبا با خود می برد؛ ۲- (به مجاز) زیبا و لطیف و خوشایند.

حروف ابجد و طالع بینی نام گل صبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گل صبا عدد " 143 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گل صبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گل صبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گل صبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گل صبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

نیک بخت، خجسته

نيك نژاد، نیکو تبار، نقاش و مينياتور ساز مشهور ملقب به كمال الدين

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

بخشش، نیکویی

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

آن‌که چهره‌اش مثل نیاکان است، (به مجاز) اصيل

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران