گل سرخ

هر گلي كه سرخ باشد

جنسیت اسم گل سرخ

دختر

گل سرخ به انگلیسی

gol sorkh

تعداد گل سرخ ها در ایران

783

تلفظ گل سرخ به فارسی

گل‌سرخ

ریشه اسم گل سرخ

فارسی

تلفظ گل سرخ به انگلیسی

/gol sorkh/

رنگ اسم گل سرخ

قرمز

ابجد اسم گل سرخ

910

ابجد وسیط اسم گل سرخ

22

ابجد صغیر اسم گل سرخ

19

درباره نام گل سرخ

گل سرخ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گل سرخ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گل سرخ که در انگلیسی به صورت gol sorkh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 783 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گل سرخ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم گل سرخ و معنی اسم گل سرخ

ریشه اسم گل سرخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم گل سرخ فارسی می باشد و تلفظ گل سرخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گل‌سرخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol sorkh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گل سرخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گل سرخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گل سرخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

هر گلی که سرخ باشد.

معنی اسم گل سرخ در ثبت احوال

1- هر گلي كه سرخ باشد، وَرد؛ 2- (به مجاز) زيبارو.
[گل سرخ داراي دسته‌هاي مختلف است، ورد احمر، سوري، گل محمّدي].

حروف ابجد و طالع بینی نام گل سرخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گل سرخ عدد " 910 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گل سرخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گل سرخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گل سرخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گل سرخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

مهرورز، مهربان، دلبر، ستایش، بخشش، با شکوه

همدل، همپایه خورشید

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

سرشناس، مشهور، محبوب

(به مجاز) زيبا، سرسبز و با طراوت، زندگی تازه

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

محافظ یا نگهبان مهربانی و محبت، شخصِ مهربان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید