گل بهار

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

جنسیت اسم گل بهار

دختر

گل بهار به انگلیسی

gol bahar

تعداد گل بهار ها در ایران

71,328

تلفظ گل بهار به فارسی

گل‌بهار

ریشه اسم گل بهار

فارسی

تلفظ گل بهار به انگلیسی

/gol bahār/

رنگ اسم گل بهار

آبی

ابجد اسم گل بهار

258

ابجد وسیط اسم گل بهار

30

ابجد صغیر اسم گل بهار

15

درباره نام گل بهار

گل بهار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گل بهار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گل بهار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 71,328 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گل بهار

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم گل بهار و معنی اسم گل بهار

ریشه اسم گل بهار

همانطور که گفتیم ریشه اسم گل بهار فارسی می باشد و تلفظ گل بهار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گل‌بهار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol bahār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گل بهار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گل بهار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گل بهار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گل بهار در دانشنامه عمومی :
بخش گلبهار، از شهرهای تازه تأسیس در استان خراسان رضوی
گل بهار (افغانستان)، یکی از روستاهای ولایت پروان افغانستان


معنی اسم گل بهار در ثبت احوال

[گل + بهار = فصل اول سال، شكوفه‌ي درختان خانواده‌ي مركبات، گياهي زينتي از خانواده‌ي كاسني، بابونه، بهارنارنج؛ (به مجاز) بخش آغازين يا دوره‌ي شادابيِ هر چيز]، 1- به معناي گلِ بهاري، گلِ گياه بابونه، بهار نارنج و كاسني، گلِ تازه و شاداب؛ 2- (به مجاز) زيبا و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام گل بهار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گل بهار عدد " 258 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گل بهار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گل بهار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گل بهار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گل بهار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ی خدا

بانوی زیباروی، دختر نیکو

ترکیب دو اسم امیر و نیکان (فرمانروا و نیکو)

اراده شده، خواسته، آرزو

پاک، پارسا، زکی

شیشه تصویرنما، آیینه

نام سوره ای در قرآن کریم

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید