گلی

منسوب به گل، به رنگ گل سرخ، سرخ

جنسیت اسم گلی

دختر

گلی به انگلیسی

goli

تعداد گلی ها در ایران

187,749

تلفظ گلی به فارسی

گلي

ریشه اسم گلی

فارسی

تلفظ گلی به انگلیسی

/goli/

رنگ اسم گلی

نیلی

ابجد اسم گلی

60

ابجد وسیط اسم گلی

24

ابجد صغیر اسم گلی

6

درباره نام گلی

گلی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلی، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 187,749 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلی

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم گلی و معنی اسم گلی

ریشه اسم گلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلی فارسی می باشد و تلفظ گلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /goli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلی در فرهنگ فارسی عمید :
به رنگ گُل سرخ. (اسم، صفت نسبی) گُل فروش.

معنی اسم گلی در فرهنگ معین :
دارای رنگ قرمز روشن.

معنی اسم گلی در فرهنگ فارسی :
(اسم) رنگ گل سرخ، سر خ. (اسم) رنگ سرخ. توضیح اگر اندکی آب برنگ سرخ اضافه کنند گلی شود. قسمی یاقوت وردی. ده کوچکی است از دهستان جوانرود بخش پاوه شهرستان سنندج.

معنی اسم گلی در لغت‌نامه دهخدا :
(صف ت نسبی) رنگ سرخ. به گونه ٔ گل. به رنگ گل. نام قسمی یاقوت که آنرا وردی نیز نامند. از نام‌های دختران.

معنی اسم گلی در ثبت احوال

(گل + ي (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به گل؛۲- به رنگ سرخ، به گونه‌ي گل، به رنگ گل؛ ۳- نام نوعي ياقوت كه آن را وردي نيز گويند؛ ۴- (به مجاز) زيبا رو و لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلی عدد " 60 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختی بلند و زینتی، معشوق خوش قد و قامت

ترکیب دو اسم محمد و پویا (ستوده و پوینده)

صخره

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

رفیع، والا

بازگشت كننده به سوی حق

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید