گلین

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

جنسیت اسم گلین

دختر

گلین به انگلیسی

golin

تعداد گلین ها در ایران

4,180

تلفظ گلین به فارسی

گُلين

ریشه اسم گلین

ترکی , فارسی

تلفظ گلین به انگلیسی

/golin/

رنگ اسم گلین

نارنجی

ابجد اسم گلین

110

ابجد وسیط اسم گلین

26

ابجد صغیر اسم گلین

11

درباره نام گلین

گلین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلین، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم گلین و معنی اسم گلین

ریشه اسم گلین

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلین ترکی , فارسی می باشد و تلفظ گلین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلین در لغت‌نامه دهخدا:
گَلین: در ترکی به معنی عروس، گُلین: منسوب به گل.

معنی اسم گلین در فرهنگ فارسی:
(صفت) منسوب به گل، برنگ گل سرخ.

معنی اسم گلین در فرهنگ معین:
گَلی ن: عروس.

معنی اسم گلین در ثبت احوال

۱- (در قديم) به رنگ گل سرخ؛ ۲- (به مجاز) زيبا و شاداب؛ ۳- (در تركي)/galin/ عروس.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلین عدد " 110 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشنده، دارای همت والا

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

روش، رسم، شيوه‌ی مناسب و مطلوب

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

نام گیاهی خوش‌بو

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

پاك و مقدس، عاقل و زیرک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی، هفتمين پادشاه ماد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید