گلچین

منتخب، برگزیده، آن‌كه گل می‌چيند

جنسیت اسم گلچین

دختر

گلچین به انگلیسی

gol chin

تعداد گلچین ها در ایران

23,328

تلفظ گلچین به فارسی

گلچين

ریشه اسم گلچین

فارسی

تلفظ گلچین به انگلیسی

/gol čin/

رنگ اسم گلچین

بنفش

ابجد اسم گلچین

110

ابجد وسیط اسم گلچین

26

ابجد صغیر اسم گلچین

14

درباره نام گلچین

گلچین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلچین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلچین که در انگلیسی به صورت gol chin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,328 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلچین

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم گلچین و معنی اسم گلچین

ریشه اسم گلچین

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلچین فارسی می باشد و تلفظ گلچین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلچين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol čin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلچین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلچین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلچین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوشه چین، انتخاب، برگزینی، گزینش، زبده، منتخب.

معنی اسم گلچین در فرهنگ معین:
۱. کسی که گل می چیند. ۲. آن چه از میان یک مجموعه انتخاب شده است .

معنی اسم گلچین در فرهنگ فارسی عمید:
۱. کسی که گل می چیند ۲. (صفت) بهترین چیزی که از میان چند چیز انتخاب شده باشد، برگزیده، انتخاب شده.

معنی اسم گلچین در فرهنگ فارسی:
کسی که گل میچیند، به معنی هرچیز برگزیده و انتخاب شده نیز میگویند.
۱. آنکه گل چیند، گل چیننده ۲. باغبان، بوستان ۳ - برگزیده، منتخب .

معنی اسم گلچین در ثبت احوال

۱- آن‌كه گل مي‌چيند، گل چيننده؛ ۲- (به مجاز) آن‌ كه از بين يك مجموعه بهترين را انتخاب مي‌كند؛ ۳- (به مجاز) ويژگي آن ‌كه از بين يك مجموعه به عنوان بهترين انتخاب شده باشد، برگزيده، منتخب.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلچین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلچین عدد " 110 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلچین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلچین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلچین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلچین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

جهان، گیتی، جهان آفرینش

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

موجب نظم و آراستگی در دین

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید