گلپر

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

جنسیت اسم گلپر

دختر

گلپر به انگلیسی

gol par

تعداد گلپر ها در ایران

1,006

تلفظ گلپر به فارسی

گلپر

ریشه اسم گلپر

فارسی

تلفظ گلپر به انگلیسی

/gol par/

رنگ اسم گلپر

قرمز

ابجد اسم گلپر

252

ابجد وسیط اسم گلپر

26

ابجد صغیر اسم گلپر

11

درباره نام گلپر

گلپر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلپر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلپر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,006 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلپر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم گلپر و معنی اسم گلپر

ریشه اسم گلپر

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلپر فارسی می باشد و تلفظ گلپر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلپر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol par/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلپر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلپر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلپر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلپر در لغت نامه دهخدا:
دهی است از دهستان جاپلق بخش الیگودرز شهرستان بروجرد.

معنی اسم گلپر در فرهنگ فارسی معین:
گیاهی دو ساله از تیره چتریان . این گیاه ساقه های ضخیم و برگ های بزرگ دارد و از برگ ها و جوانه ها و دانه های آن جهت ادویه استفاده می شود.

معنی اسم گلپر در فرهنگ فارسی عمید:
گیاهی با برگ های بزرگ و بریده و ساقه های میان تهی که جوانه های برگ و شکوفه های آن خوش بو است.

معنی اسم گلپر در ثبت احوال

1- (در گياهي) دانه‌ي معطري به شكل پولك هاي زرد كوچك كه دارويي است و كوبيده‌ي آن به صورت چاشني غذا مصرف مي‌شود؛ 2- گياه اين دانه كه علفي يك ساله يا پايا و خودرو يا كاشتني است.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلپر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلپر عدد " 252 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلپر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلپر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلپر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلپر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب، مالک

منسوب به راد، جوان‌مرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا

ماه سیما، ماه چهر

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

راهنما

همدل، همپایه خورشید

دلاور، شجاع

ترکیب دو اسم محمد و رحمان (ستوده و مهربان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید