گلنام

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

جنسیت اسم گلنام

دختر

گلنام به انگلیسی

gol nam

تعداد گلنام ها در ایران

1,089

تلفظ گلنام به فارسی

گلنام

ریشه اسم گلنام

فارسی

تلفظ گلنام به انگلیسی

/gol nām/

رنگ اسم گلنام

سبز

ابجد اسم گلنام

141

ابجد وسیط اسم گلنام

21

ابجد صغیر اسم گلنام

15

درباره نام گلنام

گلنام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلنام دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلنام که در انگلیسی به صورت gol nam نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,089 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلنام

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم گلنام و معنی اسم گلنام

ریشه اسم گلنام

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلنام فارسی می باشد و تلفظ گلنام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلنام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol nām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلنام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلنام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلنام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای صورت و ظاهری چون گل، (به مجاز) زیبا، لطیف و با طراوت

معنی اسم گلنام در ثبت احوال

[گل+ نام = (به مجاز) صورت، ظاهر] 1- داراي صورت و ظاهري چون گل؛ 2- (به مجاز) زيبا، لطيف و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلنام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلنام عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلنام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلنام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلنام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلنام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فداکار

یاری خدا ، پیروزی خداوند

زیور و زینت

ترکیب دو اسم محمد و صلاح (ستوده و نیکی)

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

گل انار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید