گلشن

گلستان، گلزار، جدیقه، باغ

جنسیت اسم گلشن

دختر

گلشن به انگلیسی

golshan

تعداد گلشن ها در ایران

32,976

تلفظ گلشن به فارسی

گُلشَن

ریشه اسم گلشن

فارسی

تلفظ گلشن به انگلیسی

/golšan/

رنگ اسم گلشن

طلایی

ابجد اسم گلشن

400

ابجد وسیط اسم گلشن

16

ابجد صغیر اسم گلشن

13

درباره نام گلشن

گلشن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلشن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلشن که در انگلیسی به صورت golshan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 32,976 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلشن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم گلشن و معنی اسم گلشن

ریشه اسم گلشن

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلشن فارسی می باشد و تلفظ گلشن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلشَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golšan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلشن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلشن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلشن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

باغ، حدیقه، گلزار، گلستان، لاله زار.

معنی گلشن در لغت نامه دهخدا:
(اِ مرکب ) جای گل و این مرکب است از گل و شن که کلمه ٔ نسبت است.

معنی گلشن در فرهنگ معین:
گلزار، گلستان.

معنی گلشن در فرهنگ فارسی عمید:
باغی که گل های فراوان داشته باشد، گلزار، گلستان.

معنی اسم گلشن در ثبت احوال

۱- (در قديم) گلستان؛ ۲- (به مجاز) خانه، + ( گلستان).

حروف ابجد و طالع بینی نام گلشن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلشن عدد " 400 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلشن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلشن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلشن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلشن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر مهربان و با محبت،دختر خورشید

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

باشعور، خردمند، عاقل، فهیم، لبیب، هوشیار

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

جنسی از پولاد قيمتی

ترکیب دو اسم محمد و رئوف (ستوده و بسیار مهربان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران