گلستان

گلزار، گلشن

جنسیت اسم گلستان

دختر

گلستان به انگلیسی

golestan

تعداد گلستان ها در ایران

72,567

تلفظ گلستان به فارسی

گُلِستان

ریشه اسم گلستان

فارسی

تلفظ گلستان به انگلیسی

/golestān/

رنگ اسم گلستان

زرد

ابجد اسم گلستان

561

ابجد وسیط اسم گلستان

21

ابجد صغیر اسم گلستان

21

درباره نام گلستان

گلستان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلستان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلستان که در انگلیسی به صورت golestan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 72,567 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلستان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم گلستان و معنی اسم گلستان

ریشه اسم گلستان

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلستان فارسی می باشد و تلفظ گلستان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلِستان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golestān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلستان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلستان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلستان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلستان در فرهنگ فارسی عمید:
جایی که درخت و بوتۀ‌ گل بسیار باشد؛ گلزار؛ گلشن. در شعر گاهی به‌جهت ضرورت گُلسِتان می‌گویند:

گل دگر ره به گلسِتان آمد
وارۀ باغ و بوستان آمد
رودکی


معنی اسم گلستان در لغت نامه دهخدا:
گلستو. آنجا که گل بسیار باشد. محل روییدن گل . جایی که گل روید. محل دمیدن گل و سبزه . گلزار

معنی اسم گلستان در فرهنگ فارسی معین:
باغ گل ، باغی که در آن گل های گوناگون پرورش می دهند، گلشن .

معنی اسم گلستان در ثبت احوال

۱- جايي كه در آن گل‌هاي بسيار و گوناگون پرورش می‌دهند، گلزار، گلشن؛ ۲- (اَعلام) ۱) کتاب فارسی از سعدی، شامل حکایتهایی به نثر همراه با شعر، غالباً با نتیجه گیریهای اخلاقی [تألیف در ۶۵۶ هجری]، از مؤثرترین کتابها در شکل‌گیری نثر فارسی از قرن ۸ به بعد؛ ۲) استانی در شمال ایران، در جنوب غربی دریای خزر.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلستان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلستان عدد " 561 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلستان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلستان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلستان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلستان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

بصیر، بیننده، آگاه، هوشیار

تهی دست، مسکین، مستمند

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

(به مجاز) بت، الهه، معشوق زیبارو، دلبر

ترکیب دو اسم همت و الله (اراده و خدا)

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

بخشش، نیکویی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید