گلزار

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

جنسیت اسم گلزار

دختر

گلزار به انگلیسی

golzar

تعداد گلزار ها در ایران

65,970

تلفظ گلزار به فارسی

گُلزار

ریشه اسم گلزار

فارسی

تلفظ گلزار به انگلیسی

/golzār/

رنگ اسم گلزار

زرد

ابجد اسم گلزار

258

ابجد وسیط اسم گلزار

30

ابجد صغیر اسم گلزار

15

درباره نام گلزار

گلزار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلزار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلزار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 65,970 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلزار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم گلزار و معنی اسم گلزار

ریشه اسم گلزار

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلزار فارسی می باشد و تلفظ گلزار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلزار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golzār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلزار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلزار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلزار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلزار در فرهنگ فارسی عمید:
زمینی که در آن گل بسیار باشد؛ جای پرگل‌و‌لای.جایی که گل بسیار روییده باشد؛ گلستان.

معنی اسم گلزار در فرهنگ فارسی معین:
۱ - نام لحنی در موسیقی . ۲ - جای گل بسیار.

معنی اسم گلزار در فرهنگ فارسی:
گلستان، جائی که گل بسیارروییده باشد
( اسم ) ۱ - جای پر گل گلستان ۲ - جایی که گل سرخ در آن فراوان روییده . ۳ - نوایی است از موسیقی :

خروشان بلبلان در صحن گلزار
بوقت صبحدم با لحن گلزار .
(زراتشت بهرام پژدو )
معنی اسم گلزار در ثبت احوال

۱- (= گلستان)، ( گلستان؛ ۲- (در قديم) (در موسيقي ايراني) از الحان قديمي.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلزار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلزار عدد " 258 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلزار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلزار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلزار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلزار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ثروتمند، یاور آتش، محافظ آتش

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

ترکیب دو اسم مجید و رضا (بزرگوار و خشنود)

نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

گل ریزان، گل پاشان

شبیه به نیک، (به مجاز) خوب و نیکو

مثل ایل، همانند ایل، بخشنده، دختر نجیب و پاکدامن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران