گلزاد

زاده ی گل

جنسیت اسم گلزاد

دختر

گلزاد به انگلیسی

gol zad

تعداد گلزاد ها در ایران

597

تلفظ گلزاد به فارسی

گلزاد

ریشه اسم گلزاد

فارسی

تلفظ گلزاد به انگلیسی

/gol zād/

رنگ اسم گلزاد

بنفش

ابجد اسم گلزاد

62

ابجد وسیط اسم گلزاد

26

ابجد صغیر اسم گلزاد

17

درباره نام گلزاد

گلزاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلزاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلزاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 597 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلزاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم گلزاد و معنی اسم گلزاد

ریشه اسم گلزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلزاد فارسی می باشد و تلفظ گلزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.آن که چون گل متولد شده، آن که مادرزاد گل است، زاده گل، به مجاز: زیبارو و لطیف

معنی اسم گلزاد در ثبت احوال

(گل + زاد = زاده)، 1- آن كه چون گل متولد شده، آن كه مادرزاد گل است؛ 2- (به مجاز) زيبارو و لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلزاد عدد " 62 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا، نيكو، دلربا

نام گياهي كه خاصيت دارويي دارد، نام جوانی که در شب اول ازدواجش در رکاب رسول (ص) جنگید و به شهادت رسید

زیرک، باهوش

آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه

حشره‌ای زیبا با بال‌های نازک و رنگارنگ، حکم، فرمان، در ادبیات مظهر عاشق

بنده‌ی مالک

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

نورِ نياكان، خرد و عقل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید