گلریز

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

جنسیت اسم گلریز

دختر

گلریز به انگلیسی

golriz

تعداد گلریز ها در ایران

2,084

تلفظ گلریز به فارسی

گُلريز

ریشه اسم گلریز

فارسی

تلفظ گلریز به انگلیسی

/golriz/

رنگ اسم گلریز

آبی

ابجد اسم گلریز

267

ابجد وسیط اسم گلریز

39

ابجد صغیر اسم گلریز

15

درباره نام گلریز

گلریز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلریز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلریز که در انگلیسی به صورت golriz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,084 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلریز

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم گلریز و معنی اسم گلریز

ریشه اسم گلریز

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلریز فارسی می باشد و تلفظ گلریز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلريز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golriz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلریز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلریز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلریز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلریز در لغت نامه دهخدا:
پارچه که گلهای سرخ در آن بافند.

معنی اسم گلریز در فرهنگ فارسی معین:
۱. گل افشان ۲. پارچه ای که در آن گل های سرخ بافته باشند ۳. نام آهنگی است در دستگاه شور در موسیقی .

معنی اسم گلریز در ثبت احوال

۱- (در موسيقي ايراني) گوشه‌اي در دستگاه شور؛ ۲- (در قديم) داراي نقش گل، به ويژه گل‌سرخ؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) ريزنده‌ي پاره‌‌هاي آتش؛ ۴- نوعي آتش بازي.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلریز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلریز عدد " 267 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلریز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلریز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلریز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلریز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روی زمین، چشمه روان، زمین روز رستاخیز، ماه

تفأل، فال نیک، دعای خیر

گل خندان، گل شکفته

ترکیب دو اسم محمد و جمیل (ستوده و زیبارو)

سایه ماه در آب، تلالو نور ماه در آب، (به مجاز) زیبارو و با طراوت

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

مژه، (در اصطلاح عشاق) اشاره به نيزه و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد

سرزمين، ناحيه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید