گلدانه

بذر گل، آنکه ویژگی گل شدن دارد، (مجاز) زیبا و لطیف

جنسیت اسم گلدانه

دختر

گلدانه به انگلیسی

gol daneh

تعداد گلدانه ها در ایران

4,348

تلفظ گلدانه به فارسی

گُلدانه

ریشه اسم گلدانه

فارسی

تلفظ گلدانه به انگلیسی

/gol dāne/

رنگ اسم گلدانه

زرد

ابجد اسم گلدانه

110

ابجد وسیط اسم گلدانه

26

ابجد صغیر اسم گلدانه

20

درباره نام گلدانه

گلدانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلدانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلدانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,348 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلدانه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم گلدانه و معنی اسم گلدانه

ریشه اسم گلدانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلدانه فارسی می باشد و تلفظ گلدانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُلدانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol dāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلدانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلدانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلدانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از گل + دانه = بذر، بذرِ گل، (به مجاز) آن که ویژگی گل شدن (زیبا، لطیف و با طراوت) را دارد.


معنی اسم گلدانه در ثبت احوال

(گل+ دانه = بذر) ۱- بذرِ گل؛ ۲- (به مجاز) آن كه ويژگي گل شدن (زيبا، لطيف و با طراوت) را دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلدانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلدانه عدد " 110 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلدانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلدانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلدانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلدانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) زيبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زيباروی

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

ترکیب دو اسم محمد و عرشیا (ستوده و ملکوتی)

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

ماه خانم، ماه بانو

ترکیب دو اسم محمد و هاتف (ستوده و آوازدهنده)

سوار بر اسب، (به مجاز) دلاور، جنگجو، دلیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید