گلدار

آنچه که دارای نقش گل باشد

جنسیت اسم گلدار

دختر

گلدار به انگلیسی

gol dar

تعداد گلدار ها در ایران

558

تلفظ گلدار به فارسی

گلدار

ریشه اسم گلدار

فارسی

تلفظ گلدار به انگلیسی

/gol dār/

رنگ اسم گلدار

صورتی

ابجد اسم گلدار

255

ابجد وسیط اسم گلدار

27

ابجد صغیر اسم گلدار

12

درباره نام گلدار

گلدار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلدار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلدار که در انگلیسی به صورت gol dar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 558 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلدار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم گلدار و معنی اسم گلدار

ریشه اسم گلدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلدار فارسی می باشد و تلفظ گلدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol dār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلدار در لغت نامه دهخدا:
منقوش به نقوش از گل و غیر آن، مقابل ساده.

معنی اسم گلدار در فرهنگ فارسی:
آنچه که دارای نقش گل و بوته باشد، مقابل ساده

معنی اسم گلدار در ثبت احوال

(گل+ دار = جزء پسين بعضي از كلمه‌هاي مركب به معني «دارنده» يا « نگه‌دارنده و محافظ»)، 1- آن كه داراي گل (صفات گل) است؛ 2- (به مجاز) لطيف و زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلدار عدد " 255 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب، مالک

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

عبادت، پرستش، دعا، ستایش

پرن، پارچه ابریشمی بدون نقش ونگار، حریر ساده

دانا، آگاه، دانشمند، خدا شناس

آن كه چون چشم عزيز است، نام يكی از صورت‌های فلكی

توانگري، بركت و سعادت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید