گلبوته

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

جنسیت اسم گلبوته

دختر

گلبوته به انگلیسی

gol bute

تعداد گلبوته ها در ایران

2,428

تلفظ گلبوته به فارسی

گلبوته

ریشه اسم گلبوته

فارسی

تلفظ گلبوته به انگلیسی

/gol bu(o)te/

رنگ اسم گلبوته

قرمز

ابجد اسم گلبوته

463

ابجد وسیط اسم گلبوته

31

ابجد صغیر اسم گلبوته

22

درباره نام گلبوته

گلبوته یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلبوته دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلبوته که در انگلیسی به صورت gol bute نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,428 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلبوته

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم گلبوته و معنی اسم گلبوته

ریشه اسم گلبوته

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلبوته فارسی می باشد و تلفظ گلبوته در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلبوته " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol bu(o)te/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلبوته بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلبوته در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلبوته در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل، گل و بته؛ محبوب و معشوق؛ خوب و دوست داشتنی، بوته گل

معنی اسم گلبوته در ثبت احوال

1- گل، گل و بته؛ 2- (به مجاز) محبوب و معشوق؛ 3- (به مجاز) خوب و دوست داشتني.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلبوته

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلبوته عدد " 463 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلبوته گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلبوته چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلبوته

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلبوته

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، رباب نام همسر امام حسين (ع)

آرشام، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی

تخت و اورنگ پادشاهان

محور آیین و کشش

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

بلند مرتبه، دارای نام و اصیل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید