گلبرگ

برگ گل

جنسیت اسم گلبرگ

دختر

گلبرگ به انگلیسی

golbarg

تعداد گلبرگ ها در ایران

1,636

تلفظ گلبرگ به فارسی

گلبرگ

ریشه اسم گلبرگ

فارسی

تلفظ گلبرگ به انگلیسی

/golbarg/

رنگ اسم گلبرگ

آبی

ابجد اسم گلبرگ

272

ابجد وسیط اسم گلبرگ

32

ابجد صغیر اسم گلبرگ

11

درباره نام گلبرگ

گلبرگ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلبرگ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلبرگ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,636 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلبرگ

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم گلبرگ و معنی اسم گلبرگ

ریشه اسم گلبرگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلبرگ فارسی می باشد و تلفظ گلبرگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلبرگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golbarg/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلبرگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلبرگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلبرگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلبرگ در لغت‌نامه دهخدا:
از جمله قسمت‌های گل است که دومین حلقه ٔ گل می‌باشد و مرکب است از قطعاتی به نام گلبرگ.

معنی اسم گلبرگ در فرهنگ فارسی:
برگ گل، هریک از ب رگ‌های نازک و رنگین گل.

معنی اسم گلبرگ در فرهنگ معین:
برگ گل.

معنی اسم گلبرگ در فرهنگ فارسی عمید:
هریک از برگ‌های نازک و رنگین گل، برگ گل، پتال.

معنی اسم گلبرگ در ثبت احوال

(= برگ گل) ۱- (در گياهي) هر يك از برگ‌هاي يك گل، برگ گل؛ ۲- (به مجاز) (دختر) همچون برگ گل؛ ۳- (به كنايه) معشوقه‌اي كه بدنش مانند برگ گل لطيف و نازك باشد؛ ۴- (در قديم) (به مجاز) چهره، رخسار.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلبرگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلبرگ عدد " 272 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلبرگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلبرگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلبرگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلبرگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و حکیم (ستوده و دانشمند)

شکوهمند، یاری، از شخصیت‌های شاهنامه و از پهلوانان ایرانی در زمان کیکاووس، نام چند تن از پادشاهان اشکانی، عاشق ناکام شیرین

شجاع، نامدار

باور، گرایش، اعتقاد

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

ترکیب دو اسم امیر و اشکان (فرمانروا و پهلوان)

ترکیب دو اسم محمد و آراد (ستوده و بخشنده)

غیرتمند و غیور، جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید