گلایل

نوعی گلی زینتی

جنسیت اسم گلایل

دختر

گلایل به انگلیسی

gelayol

تعداد گلایل ها در ایران

603

تلفظ گلایل به فارسی

گلايُل(گلايول)

ریشه اسم گلایل

فرانسوی

تلفظ گلایل به انگلیسی

/gelāyol/

رنگ اسم گلایل

قرمز

ابجد اسم گلایل

91

ابجد وسیط اسم گلایل

31

ابجد صغیر اسم گلایل

10

درباره نام گلایل

گلایل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلایل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلایل که در انگلیسی به صورت gelayol نوشته میشود و به دلیل ریشه فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 603 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلایل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم گلایل و معنی اسم گلایل

ریشه اسم گلایل

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلایل فرانسوی می باشد و تلفظ گلایل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلايُل(گلايول) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gelāyol/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلایل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلایل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلایل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل زینتیِ زیبا به رنگ‌های مختلف که با آرایش خوشه‌ای یک طرفه که خوشه‌های دراز و برگ‌های شمشیری دارد.

معنی اسم گلایل در ثبت احوال

glaïeul ) ۱- (در گياهي) گل زينتيِ زيبا به رنگ‌هاي مختلف كه آرايش خوشه‌اي يك طرفي با خوشه‌هاي دراز و برگ‌هاي شمشيري دارد؛ ۲- گياه اين گل كه علفي، خودرو، يا زينتي است و با بنه تكثير مي‌شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلایل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلایل عدد " 91 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلایل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلایل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلایل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلایل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

فلزی سفید رنگ و گران بها

دختر خورشید

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

دوستدار ماه

ترکیب دو اسم محمد و امین (ستوده و امانت‌دار)

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید