گلاویژ

نام ستاره‌اي كه در شب‌هاي تابستان نمايان مي‌شود، ستاره سهیل

جنسیت اسم گلاویژ

دختر

گلاویژ به انگلیسی

gelavizh

تعداد گلاویژ ها در ایران

26,721

تلفظ گلاویژ به فارسی

گِلاويژ

ریشه اسم گلاویژ

کردی

تلفظ گلاویژ به انگلیسی

/gelāviž/

رنگ اسم گلاویژ

نیلی

ابجد اسم گلاویژ

67

ابجد وسیط اسم گلاویژ

39

ابجد صغیر اسم گلاویژ

18

درباره نام گلاویژ

گلاویژ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلاویژ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلاویژ که در انگلیسی به صورت gelavizh نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 26,721 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلاویژ

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم گلاویژ و معنی اسم گلاویژ

ریشه اسم گلاویژ

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلاویژ کردی می باشد و تلفظ گلاویژ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گِلاويژ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gelāviž/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلاویژ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلاویژ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلاویژ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ستاره ثریا (خوشه پروین) در کردی گلاویژ نامیده میشود، آویژ همون آویزان شده‌ست که اشاره به شکل آویخته ستاره ثریا دارد. به ماه مرداد هم گفته میشود.

معنی اسم گلاویژ در ثبت احوال

(كردي،gilāvež) نام ستاره‌اي كه در شب‌هاي تابستان نمايان مي‌شود؛ ستاره‌ي سهيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلاویژ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلاویژ عدد " 67 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلاویژ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلاویژ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلاویژ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلاویژ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوعی گلی زینتی

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

مظهر پرستش، ماه نو، آفتاب، مونث «اله» به معنی رب النوع

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

همدل، همپایه خورشید

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

مشورت کننده، تدبیر کننده

عهد، پيمان، پناه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید