گلاله

موی مجعد و پیچیده، کلاله

جنسیت اسم گلاله

دختر

گلاله به انگلیسی

golale

تعداد گلاله ها در ایران

16,598

تلفظ گلاله به فارسی

گلاله

ریشه اسم گلاله

فارسی , عربی

تلفظ گلاله به انگلیسی

/golāle/

رنگ اسم گلاله

نیلی

ابجد اسم گلاله

86

ابجد وسیط اسم گلاله

26

ابجد صغیر اسم گلاله

14

درباره نام گلاله

گلاله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلاله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلاله، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 16,598 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلاله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم گلاله و معنی اسم گلاله

ریشه اسم گلاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلاله فارسی , عربی می باشد و تلفظ گلاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /golāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کلاله: بالاترین بخش مادگی گل، (به مجاز) زلف، کاکل به ویژه زلف تاب دار و مجعد
(= کُلاله) مو و کاکل مجعد و پیچیده، نوعی پیراهن که در عربی قم یص است کُلاله - کاکل مجعد، موی پیچیده.
در کردی به معنای گل شقایق است.

معنی گلاله در لغت نامه دهخدا:
کاکل مجعد و پیچیده، موی مجعد و پیچیده .

معنی گلاله در فرهنگ معین:
= کلاله : ۱. کاکل مجعد، موی پیچ یده . ۲. زلف (به طور اعم )
[ عربی] ۱. بالشچه ای که زنان بر سرین بندند تا کلان نماید. ۲. شاماکچه که زیر جامه و زره پوشند. ۳. پیراهن ، قمیص .معنی اسم گلاله در ثبت احوال

(= كلاله) 1- مو و كاكل مجعد و پيچيده؛ (در عربی)، نوعي پيراهن، قميص.
+ كلاله.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلاله عدد " 86 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام ستاره‌اي كه در شب‌هاي تابستان نمايان مي‌شود، ستاره سهیل

زن مهربان و خوش قلب

ترکیب دو اسم مهدی و رضا (هدایت شده و خشنود)

هل، قاقله‌ی صغار، شکوفه

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

شاه سیما، آن که چهره‌ای با هیبت و شکوه چون شاه دارد

پاکی، خوشی، شادی، خرمی، نام سازی قديمی از خانواده‌ی سازهای زهی

بنده پروردگار هدایت کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران