گشین

زيبا و دوست داشتنی

جنسیت اسم گشین

دختر

گشین به انگلیسی

gashin

تعداد گشین ها در ایران

2,684

تلفظ گشین به فارسی

گَشين

ریشه اسم گشین

کردی

تلفظ گشین به انگلیسی

/gašin/

رنگ اسم گشین

طلایی

ابجد اسم گشین

380

ابجد وسیط اسم گشین

20

ابجد صغیر اسم گشین

11

درباره نام گشین

گشین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گشین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گشین، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,684 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گشین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم گشین و معنی اسم گشین

ریشه اسم گشین

همانطور که گفتیم ریشه اسم گشین کردی می باشد و تلفظ گشین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گَشين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gašin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گشین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گشین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گشین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گشین در واژه نامه آزاد:
دارای معانی متعدد از جمله قبراق و سرحال، روشنایی، شعله ور شدن و برافروخته شدن آتش


معنی اسم گشین در ثبت احوال

(گش = خوب، خوش، با ناز راه رفتن + ين (پسوند نسبت))، (به مجاز) زيبا و دوست داشتني.

حروف ابجد و طالع بینی نام گشین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گشین عدد " 380 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گشین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گشین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گشین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گشین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

امانت‌دار، معتمد، درستکار، از القاب پیامبر اسلام (ص) و ‌لقب جبرئیل

ماهشاد، زیباروی خوشحال

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

دومین سیاره‌ی بزرگ منظومه شمسی

بزرگی، جلال، شوکت

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

سورن، نام سردار دلیر ایرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید