گشتاسب

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

جنسیت اسم گشتاسب

پسر

گشتاسب به انگلیسی

gashtasp

تعداد گشتاسب ها در ایران

2,470

تلفظ گشتاسب به فارسی

گَشتاسب

ریشه اسم گشتاسب

فارسی

تلفظ گشتاسب به انگلیسی

/gaštāsp/

رنگ اسم گشتاسب

بنفش

ابجد اسم گشتاسب

783

ابجد وسیط اسم گشتاسب

15

ابجد صغیر اسم گشتاسب

18

درباره نام گشتاسب

گشتاسب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گشتاسب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گشتاسب، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,470 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گشتاسب

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم گشتاسب و معنی اسم گشتاسب

ریشه اسم گشتاسب

همانطور که گفتیم ریشه اسم گشتاسب فارسی می باشد و تلفظ گشتاسب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گَشتاسب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gaštāsp/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گشتاسب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گشتاسب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گشتاسب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گشتاسب در لغت نامه دهخدا :
نام برزخی است که میان خلق و خالق باشد برای رسیدن فیض حق .مرکب از دو جزء ویشته بمعنی از کار افتاده یا ترسو و محجوب و جزء دوم اسپه همان اسپ است . جمعاً یعنی دارنده ٔ اسب از کار افتاده مورخان ایرانی و عرب نام او را «بشتاسب » و «بشتاسف » نیز ضبط کرده اند.

معنی اسم گشتاسب در واژه نامه آزاد :
دارندۀ اسب های گر انبها

معنی اسم گشتاسب در ثبت احوال

1- دارنده‌ي اسب آماده؛ 2- (اَعلام) نام پسر لهراسب پادشاه كيان كه خواهان پادشاهي از پدر بود، و نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي.

حروف ابجد و طالع بینی نام گشتاسب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گشتاسب عدد " 783 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گشتاسب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گشتاسب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گشتاسب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گشتاسب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به زلف، (مجاز) زيبايی زلف معشوق

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

جریان هوای بسیار شدید، (به مجاز) غوغا، هياهو

كيهان، عالم، گيتی، دنيا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنيا و زندگی

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید