ژیهات

شایسته، لایق

جنسیت اسم ژیهات

پسر

ژیهات به انگلیسی

zhihat

تعداد ژیهات ها در ایران

1,110

تلفظ ژیهات به فارسی

ژيهات

ریشه اسم ژیهات

کردی

تلفظ ژیهات به انگلیسی

/žihāt/

رنگ اسم ژیهات

طلایی

ابجد اسم ژیهات

416

ابجد وسیط اسم ژیهات

28

ابجد صغیر اسم ژیهات

16

درباره نام ژیهات

ژیهات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ژیهات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ژیهات، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,110 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ژیهات

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ژیهات و معنی اسم ژیهات

ریشه اسم ژیهات

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژیهات کردی می باشد و تلفظ ژیهات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژيهات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žihāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژیهات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژیهات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژیهات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شایسته، لایق

معنی اسم ژیهات در ثبت احوال

شایسته، لایق.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژیهات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژیهات عدد " 416 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژیهات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژیهات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژیهات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژیهات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد، خوشحال و مسرور

معشوق، محبوب، زیبا، بسیار دوست داشتنی، عزیز

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

دوستدار ماه

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

ترکیب دو اسم محمد و عرشیا (ستوده و ملکوتی)

دختری از جنس زر، زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید