ژیان

بی باك و شجاع

جنسیت اسم ژیان

پسر

ژیان به انگلیسی

zhiyan

تعداد ژیان ها در ایران

828

تلفظ ژیان به فارسی

ژيان

ریشه اسم ژیان

فارسی

تلفظ ژیان به انگلیسی

/žiyān/

رنگ اسم ژیان

سبز

ابجد اسم ژیان

61

ابجد وسیط اسم ژیان

21

ابجد صغیر اسم ژیان

12

درباره نام ژیان

ژیان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ژیان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ژیان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ژیان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ژیان و معنی اسم ژیان

ریشه اسم ژیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژیان فارسی می باشد و تلفظ ژیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژيان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žiyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ژیان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. خشم‌آلود، خشمگین، خشمناک، تندخو.
۲. درنده


معنی اسم ژیان در ثبت احوال

۱- خشمناك و غضبناك؛ ۲- (به مجاز) بي‌باك و شجاع.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژیان عدد " 61 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

درخشان، تابان

گلی که در فصل بهار می‌روید و دارای رنگ‌های گوناگون است

ترکیب دو اسم محمد و سبحان (ستوده و پاک)

نيكوتر، كار نيك، عاقبت نيكو.

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید