ژاسمین

یاسمن

جنسیت اسم ژاسمین

دختر

ژاسمین به انگلیسی

zhasamin

تعداد ژاسمین ها در ایران

684

تلفظ ژاسمین به فارسی

ژاسمين

ریشه اسم ژاسمین

فرانسوی

تلفظ ژاسمین به انگلیسی

/žāsamin/

رنگ اسم ژاسمین

طلایی

ابجد اسم ژاسمین

161

ابجد وسیط اسم ژاسمین

25

ابجد صغیر اسم ژاسمین

22

درباره نام ژاسمین

ژاسمین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ژاسمین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ژاسمین که در انگلیسی به صورت zhasamin نوشته میشود و به دلیل ریشه فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 684 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ژاسمین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ژاسمین و معنی اسم ژاسمین

ریشه اسم ژاسمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژاسمین فرانسوی می باشد و تلفظ ژاسمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژاسمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žāsamin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژاسمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژاسمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژاسمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ژاسمن، یاسمن

معنی اسم ژاسمین در ثبت احوال

(= ژاسمن)، ژاسمن.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژاسمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژاسمین عدد " 161 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژاسمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژاسمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژاسمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژاسمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

نام دومین سیاره منظومه شمسی که نام دیگر آن ناهید است

شادماني و سرور جاويد

جانشین، فرزند صالح، شایسته

حریر،ابریشم

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

خورشید زنان، (به مجاز) زن زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید