ژاسمن

گل یاسمن یا یاسمین

جنسیت اسم ژاسمن

دختر

ژاسمن به انگلیسی

zhasman

تعداد ژاسمن ها در ایران

846

تلفظ ژاسمن به فارسی

ژاسمَن

ریشه اسم ژاسمن

لاتین

تلفظ ژاسمن به انگلیسی

/žāsman/

رنگ اسم ژاسمن

نیلی

ابجد اسم ژاسمن

151

ابجد وسیط اسم ژاسمن

15

ابجد صغیر اسم ژاسمن

21

درباره نام ژاسمن

ژاسمن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ژاسمن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ژاسمن که در انگلیسی به صورت zhasman نوشته میشود و به دلیل ریشه لاتین که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 846 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ژاسمن

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ژاسمن و معنی اسم ژاسمن

ریشه اسم ژاسمن

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژاسمن لاتین می باشد و تلفظ ژاسمن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژاسمَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žāsman/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژاسمن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژاسمن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژاسمن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل یاسمن یا یاسمین

معنی اسم ژاسمن در ثبت احوال

ژاسمين، گل ياسمن يا ياسمين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژاسمن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژاسمن عدد " 151 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژاسمن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژاسمن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژاسمن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژاسمن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

بسیار سجده کننده، لقب امام چهارم شیعیان

آشکار، روشن، آشکار کننده

راست و درست، رسا، رساننده

بستگان، اقوام، نزديكان

بنده خداوند آمرزنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید