چکامه

شعر به ویژه قصیده

جنسیت اسم چکامه

دختر

چکامه به انگلیسی

chakameh

تعداد چکامه ها در ایران

753

تلفظ چکامه به فارسی

چَکامه

ریشه اسم چکامه

فارسی

تلفظ چکامه به انگلیسی

/ča(e)kāme/

رنگ اسم چکامه

نارنجی

ابجد اسم چکامه

66

ابجد وسیط اسم چکامه

18

ابجد صغیر اسم چکامه

15

درباره نام چکامه

چکامه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم چکامه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم چکامه که در انگلیسی به صورت chakameh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 753 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم چکامه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم چکامه و معنی اسم چکامه

ریشه اسم چکامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم چکامه فارسی می باشد و تلفظ چکامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چَکامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ča(e)kāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چکامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چکامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چکامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم چکامه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شعر.
۲. قصیده. چامه

معنی اسم چکامه در ثبت احوال

شعر به ويژه قصيده.

حروف ابجد و طالع بینی نام چکامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چکامه عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چکامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم چکامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چکامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چکامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تابان، نیکو، زیبا

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

نام نوعی پرنده

منسوب به آرام، آرامش

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

ترکیب دو اسم امیر و نیکان (فرمانروا و نیکو)

شمشیر برنده و تیز

ترکیب دو اسم مهر و جهان (محبت و عالم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید