چهره

چهر، روی، صورت

جنسیت اسم چهره

دختر

چهره به انگلیسی

chehre

تعداد چهره ها در ایران

1,035

تلفظ چهره به فارسی

چهره

ریشه اسم چهره

فارسی

تلفظ چهره به انگلیسی

/čehre/

رنگ اسم چهره

زرد

ابجد اسم چهره

210

ابجد وسیط اسم چهره

18

ابجد صغیر اسم چهره

15

درباره نام چهره

چهره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم چهره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم چهره که در انگلیسی به صورت chehre نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,035 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم چهره

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم چهره و معنی اسم چهره

ریشه اسم چهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم چهره فارسی می باشد و تلفظ چهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /čehre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم چهره در لغت نامه دهخدا:
صورت و روی آدمی باشد.

معنی اسم چهره در ثبت احوال

چهر، روي، صورت.

حروف ابجد و طالع بینی نام چهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چهره عدد " 210 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك انديش

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

ستایش خدا

پاك و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، دختری پاک و بزرگوار، هدایت کننده به سوی بهشت

چهر، روی، صورت

گل زرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید