چمن ناز

زيبارويی كه دارای ناز است

جنسیت اسم چمن ناز

دختر

چمن ناز به انگلیسی

chaman-naz

تعداد چمن ناز ها در ایران

756

تلفظ چمن ناز به فارسی

چمن‌ناز

ریشه اسم چمن ناز

فارسی

تلفظ چمن ناز به انگلیسی

/č.-nāz/

رنگ اسم چمن ناز

قرمز

ابجد اسم چمن ناز

148

ابجد وسیط اسم چمن ناز

16

ابجد صغیر اسم چمن ناز

25

درباره نام چمن ناز

چمن ناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم چمن ناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم چمن ناز که در انگلیسی به صورت chaman-naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 756 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم چمن ناز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم چمن ناز و معنی اسم چمن ناز

ریشه اسم چمن ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم چمن ناز فارسی می باشد و تلفظ چمن ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چمن‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /č.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چمن ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چمن ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چمن ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبارویی که دارای ناز و عشوه و کرشمه است.

معنی اسم چمن ناز در ثبت احوال

(به مجاز) زيبارويي كه داراي ناز و عشوه و كرشمه است.

حروف ابجد و طالع بینی نام چمن ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چمن ناز عدد " 148 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چمن ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چمن ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چمن ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چمن ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یگانه در دین، بی نظیر در دین داری و دین ورزی

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

روشنک، نورانی

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

تمیز دهنده و فرق گذارنده، از صحابه‌ي پیامبر اسلام

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

آسوده خاطر، در امان، محفوظ

منسوب به نسیم، باد ملایم، بوی خوش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید