چمران

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

جنسیت اسم چمران

پسر

چمران به انگلیسی

chamran

تعداد چمران ها در ایران

1,776

تلفظ چمران به فارسی

چَمران

ریشه اسم چمران

فارسی , اوستایی

تلفظ چمران به انگلیسی

/čamrān/

رنگ اسم چمران

نیلی

ابجد اسم چمران

291

ابجد وسیط اسم چمران

15

ابجد صغیر اسم چمران

15

درباره نام چمران

چمران یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم چمران را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم چمران، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,776 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم چمران

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم چمران و معنی اسم چمران

ریشه اسم چمران

همانطور که گفتیم ریشه اسم چمران فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ چمران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چَمران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /čamrān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چمران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چمران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چمران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نامی است ایرانی اصیل و نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا که در یشت سیزدهم اوستا هم از او نام برده شده است.

معنی اسم چمران در ثبت احوال

(اَعلام) 1) نام پارسايي در يشتِ سيزدهم (اوستا) ؛ 2) چمران (= مصطفی چمران) [1310-1360 شمسی] شهرت مصطفی چمران، دولتمرد ايرانی، وزير دفاع در کابينه‌ي دوم بازرگان [1358]، از سازمان دهندگان جنبش مسلمانان در جنوب لبنان، در جبهه‌ي جنگ با عراق شهيد شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام چمران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چمران عدد " 291 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چمران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چمران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چمران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چمران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن، آشكار، درخشان، تابان، مشهور

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

خیر، احسان، خوبی، نيكوكاری، ثواب

گل زینتی

صبح، بامداد

خاطره، ماندگار، اثر، نشان، به جا مانده از کسی

بزرگ، کلان، بسیار، فراوان، با اهمیت، مهم، از صفات و نام های خداوند

مهمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید