چالاک

چابك، تند و تيز، سريع

جنسیت اسم چالاک

پسر

چالاک به انگلیسی

chalak

تعداد چالاک ها در ایران

1,311

تلفظ چالاک به فارسی

چالاک

ریشه اسم چالاک

فارسی

تلفظ چالاک به انگلیسی

/čālāk/

رنگ اسم چالاک

زرد

ابجد اسم چالاک

52

ابجد وسیط اسم چالاک

16

ابجد صغیر اسم چالاک

10

درباره نام چالاک

چالاک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم چالاک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم چالاک که در انگلیسی به صورت chalak نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,311 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم چالاک

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم چالاک و معنی اسم چالاک

ریشه اسم چالاک

همانطور که گفتیم ریشه اسم چالاک فارسی می باشد و تلفظ چالاک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چالاک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /čālāk/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چالاک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چالاک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چالاک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم چالاک در لغت نامه دهخدا:
چابک، جَلد، چست، تیز، فرز، جای بلند و مرتفع

معنی اسم چالاک در فرهنگ فارسی:
چابک، جلد، چست، تیز، جلد کار، تند، فرز، سبک، قیچ اق

معنی اسم چالاک در فرهنگ معین:
چست، جلد، زرنگ

معنی اسم چالاک در فرهنگ فارسی عمید:
چست و چابک، جلد، زرنگ

معنی اسم چالاک در ثبت احوال

۱- داراي سرعت و مهارت در عمل، چابك؛ ۲- (در قديم) بلند؛ ۳- آراسته؛ ۴- بزرگوار.

حروف ابجد و طالع بینی نام چالاک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چالاک عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چالاک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چالاک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چالاک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چالاک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرزانگی، دانایی، خردمندی

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

دارای عشق و محبت، دوستی

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

شکوهمند، دارای جلال

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

موجب سعادت دین

محور آیین و کشش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید