پینار

چشمه

جنسیت اسم پینار

دختر

پینار به انگلیسی

pinar

تعداد پینار ها در ایران

4,594

تلفظ پینار به فارسی

پينار

ریشه اسم پینار

ترکی

تلفظ پینار به انگلیسی

/pinār/

رنگ اسم پینار

بنفش

ابجد اسم پینار

263

ابجد وسیط اسم پینار

25

ابجد صغیر اسم پینار

13

درباره نام پینار

پینار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پینار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پینار، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,594 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پینار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پینار و معنی اسم پینار

ریشه اسم پینار

همانطور که گفتیم ریشه اسم پینار ترکی می باشد و تلفظ پینار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پينار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pinār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پینار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پینار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پینار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

چشمه، سرچشمه

معنی اسم پینار در ثبت احوال

(تركي) به معني چشمه.

حروف ابجد و طالع بینی نام پینار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پینار عدد " 263 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پینار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پینار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پینار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پینار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بازگشت کننده به سوی خدا، توبه کننده

شادمانی، سرور

عطیه، بخشش

آرزو، انتظار

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

سخن گو، خطیب

راهنما، هدایت کننده، معشوقه، راه روشن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید