پیمانه

جام شراب

جنسیت اسم پیمانه

دختر

پیمانه به انگلیسی

peymaneh

تعداد پیمانه ها در ایران

3,708

تلفظ پیمانه به فارسی

پيمانه

ریشه اسم پیمانه

فارسی

تلفظ پیمانه به انگلیسی

/peymāne/

رنگ اسم پیمانه

قرمز

ابجد اسم پیمانه

108

ابجد وسیط اسم پیمانه

26

ابجد صغیر اسم پیمانه

20

درباره نام پیمانه

پیمانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پیمانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پیمانه که در انگلیسی به صورت peymaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,708 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پیمانه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پیمانه و معنی اسم پیمانه

ریشه اسم پیمانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم پیمانه فارسی می باشد و تلفظ پیمانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پيمانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /peymāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پیمانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پیمانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پیمانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پیمانه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ظرفی که با آن چیزی از مایعات یا غلات را اندازه بگیرند.
۲. ساغر؛ پیاله؛ قدح شراب‌خوری؛ جام شراب.
۳. (تصوف) چیزی که در آن انوار غیبی را مشاهد ه کنند؛ دل عارف
۴. [قدیمی] ظرفی که با آن مایعات را وزن کنند: پیمانهٴ نفت.

معنی اسم پیمانه در فرهنگ فارسی معین:
۱ - ظرفی برای اندازه گیری غلات ، مایعات و ... ۲ - جام شراب . ۳ - مجازاً، شراب ، نوشیدنی .

معنی اسم پیمانه در فرهنگ فارسی:
۱- ظرفی که غله و جز آن را بدان پیمایند مکیال ۲- جام شراب پیال. باده قدح شرابخواری ۳- شراب باده : سخنوران سخن پیش تو فرو مانند چنانکسی که به پیمانه خورده باشد بنگ .

معنی اسم پیمانه در ثبت احوال

۱- هر ظرف يا مقياسي ديگر از آن براي اندازه‌گيري مقدار معيني از هر چيز استفاده شود؛ ۲- (در قديم) جام شراب؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) شراب.

حروف ابجد و طالع بینی نام پیمانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پیمانه عدد " 108 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پیمانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پیمانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پیمانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پیمانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

دلنشین، زیبنده، شایسته، نیکو، قشنگ

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

نیک بختی، خوشبختی

بزرگ‌تر ، اسم فرزند بزرگ امام حسین (ع)

شکافنده، گشاینده، بسیار دانا

گران‌بها، قیمتی، گران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید