پیشرو

پیش رونده

جنسیت اسم پیشرو

پسر

پیشرو به انگلیسی

pishrow

تعداد پیشرو ها در ایران

960

تلفظ پیشرو به فارسی

پيشرو

ریشه اسم پیشرو

فارسی

تلفظ پیشرو به انگلیسی

/pišro(w)/

رنگ اسم پیشرو

نیلی

ابجد اسم پیشرو

518

ابجد وسیط اسم پیشرو

28

ابجد صغیر اسم پیشرو

16

درباره نام پیشرو

پیشرو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پیشرو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پیشرو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 960 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پیشرو

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پیشرو و معنی اسم پیشرو

ریشه اسم پیشرو

همانطور که گفتیم ریشه اسم پیشرو فارسی می باشد و تلفظ پیشرو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پيشرو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pišro(w)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پیشرو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پیشرو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پیشرو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پیشرو در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پیشوا، راهنما.
۲. کسی که جلو برود و دیگران از عقب او حرکت کنند، پیش‌رونده.
۳. (موسیقی) [قدیمی] نوعی تصنیف بدون شعر که حکم پیش‌درآمد یا آواز ضربی را داشته است.

معنی اسم پیشرو در ثبت احوال

۱- آن که پیشرفت کرده، پیشتاز، پیشگام؛ ۲- (به مجاز) رهبر، پیشوا، مقتدا، ۳- آن که جلوتر از دیگران یا پیشاپیش آنان حرکت میکند، طلایه دار؛ ۴- پیش رونده.

حروف ابجد و طالع بینی نام پیشرو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پیشرو عدد " 518 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پیشرو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پیشرو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پیشرو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پیشرو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام زن محبوبی در عرب، خوشبخت

ویژگی زن بزرگوار و گرامی، کریمه، هر چیز گرامی

بینایی، آگاهی، زیرکی

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

نوعی آهوی ظریف اندام و بسیار تندرو با چشمان درشت سیاه، معشوقه ی زیبا

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید