پیرایه

زیور و زینت

جنسیت اسم پیرایه

دختر

پیرایه به انگلیسی

piraye

تعداد پیرایه ها در ایران

741

تلفظ پیرایه به فارسی

پيرایه

ریشه اسم پیرایه

فارسی

تلفظ پیرایه به انگلیسی

/pirāye/

رنگ اسم پیرایه

سبز

ابجد اسم پیرایه

228

ابجد وسیط اسم پیرایه

38

ابجد صغیر اسم پیرایه

14

درباره نام پیرایه

پیرایه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پیرایه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پیرایه که در انگلیسی به صورت piraye نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 741 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پیرایه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پیرایه و معنی اسم پیرایه

ریشه اسم پیرایه

همانطور که گفتیم ریشه اسم پیرایه فارسی می باشد و تلفظ پیرایه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پيرایه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pirāye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پیرایه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پیرایه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پیرایه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پیرایه در فرهنگ فارسی عمید:
زیب، زینت، زیور، آرایش

معنی اسم پیرایه در ثبت احوال

1- زیور و زینت؛ 2- طلا، جواهر و مانند آنها که به عنوان زیور و زینت به کسی یا چیزی میافزایند؛ 3- (در قدیم) ظرف، پیاله، پیمانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام پیرایه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پیرایه عدد " 228 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پیرایه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پیرایه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پیرایه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پیرایه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشش خدا ، لطف و توجه خداوند

نام دختر کوروش پادشاه هخامنشی

دارنده اسب نر سیاه، پسر کیکاووس

آغاز، سر

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

ترکیب دو اسم محمد و آراد (ستوده و بخشنده)

نام مادر امام محمد تقی (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید