پگاه

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

جنسیت اسم پگاه

دختر

پگاه به انگلیسی

pegah

تعداد پگاه ها در ایران

51,831

تلفظ پگاه به فارسی

پگاه

ریشه اسم پگاه

فارسی

تلفظ پگاه به انگلیسی

/pegāh/

رنگ اسم پگاه

بنفش

ابجد اسم پگاه

28

ابجد وسیط اسم پگاه

18

ابجد صغیر اسم پگاه

12

درباره نام پگاه

پگاه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پگاه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پگاه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 51,831 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پگاه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پگاه و معنی اسم پگاه

ریشه اسم پگاه

همانطور که گفتیم ریشه اسم پگاه فارسی می باشد و تلفظ پگاه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پگاه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pegāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پگاه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پگاه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پگاه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پگاه در فرهنگ فارسی :
سحر، صبح زود، سروقت، صبح زود اول بامداد، زود، مقابل دیر.

معنی اسم پگاه در فرهنگ فارسی عمید :
صبح زود؛ سحر. (قید) هنگام سحر.

معنی اسم پگاه در لغت‌نامه دهخدا :
سپیده دم. سفیده ٔ صبح. صبح زود. صبح نخستین. صبح صادق. سَحر. سرگاه.

معنی اسم پگاه در ثبت احوال

۱- صبح زود، سحر؛ ۲- (در قديم) هنگام صبح زود.

حروف ابجد و طالع بینی نام پگاه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پگاه عدد " 28 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پگاه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پگاه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پگاه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پگاه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

ماه كامل

اسب سوار

ترکیب دو اسم امیر و سلیمان (پادشاه و پر از سلامتی)

بخشش، جوانمردی، عطا، کرم

منسوب به حدیث، داستان، حکایت

نام پادشاه آذربایجان در عهد باستان، نام قدیمی ایران

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید