پویه

رفتاری متعادل

جنسیت اسم پویه

دختر

پویه به انگلیسی

puye

تعداد پویه ها در ایران

420

تلفظ پویه به فارسی

پويه

ریشه اسم پویه

فارسی

تلفظ پویه به انگلیسی

/puye/

رنگ اسم پویه

سبز

ابجد اسم پویه

23

ابجد وسیط اسم پویه

25

ابجد صغیر اسم پویه

16

درباره نام پویه

پویه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پویه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پویه که در انگلیسی به صورت puye نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 420 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پویه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پویه و معنی اسم پویه

ریشه اسم پویه

همانطور که گفتیم ریشه اسم پویه فارسی می باشد و تلفظ پویه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پويه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /puye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پویه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پویه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پویه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رفتاری متوسط نه آهسته و نه تند، رفتن نه بشتاب و نه نرم

معنی اسم پویه در ثبت احوال

1- فرايند؛ 2- (در قديم) حركت يا رفتن نه به تندي نه به آهستگي، دويدن.

حروف ابجد و طالع بینی نام پویه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پویه عدد " 23 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پویه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پویه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پویه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پویه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

مادر، پایه و اساسی

فروخورنده خشم، بردبار، خاموش

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

مشورت کننده، تدبیر کننده

مايه‌ی شادی و خوشی دل، محبوب و خوشايند، شاد و خرم، معشوق

قرار، عهد

ترکیب دو اسم امیر و متین (فرمانروا و با وقار )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید