پولاد

فولاد، نام پهلوانی در زمان کیقباد

جنسیت اسم پولاد

پسر

پولاد به انگلیسی

pulad

تعداد پولاد ها در ایران

2,504

تلفظ پولاد به فارسی

پولاد

ریشه اسم پولاد

فارسی

تلفظ پولاد به انگلیسی

/pulād/

رنگ اسم پولاد

قرمز

ابجد اسم پولاد

43

ابجد وسیط اسم پولاد

21

ابجد صغیر اسم پولاد

18

درباره نام پولاد

پولاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پولاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پولاد که در انگلیسی به صورت pulad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,504 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پولاد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پولاد و معنی اسم پولاد

ریشه اسم پولاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم پولاد فارسی می باشد و تلفظ پولاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پولاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pulād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پولاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پولاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پولاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پولاد در فرهنگ فارسی عمید :
۱. فلزی بسیارسخت و شکننده مرکب از آهن و قریب ۲% کربن. در ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ درجه حرارت ذوب می‌شود. برای ساختن فنر، کارد، شمشیر، و چیزهای دیگر به کار می‌رود؛ فولاد.
۲. [قدیمی] گرز.
۳. [قدیمی] شمشیر

معنی اسم پولاد در فرهنگ فارسی معین :
= فولاد:۱. آلیاژ سخت چکش خوارِ آهن با مقدار کم کربن . ۲. گرز.

معنی اسم پولاد در فرهنگ فارسی :
فولاد، آهن که بامقدارکمی کربن ترکیب شده باشد
۱. آهن خشکه و آبدار که از آن شمشیر، خنجر، کارد، فنر و جز آن سازند روهنی شابرقان آهن خشک مقابل نرم آهن ۲. گرز ۳. شمشیر ۴. کارد گاو آهن، یا پولاد هندی، شمشیر هندی

معنی اسم پولاد در ثبت احوال

(= فولاد)؛ (اَعلام) نام پهلواني در زمان كيقباد.

حروف ابجد و طالع بینی نام پولاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پولاد عدد " 43 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پولاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پولاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پولاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پولاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نعیم و رضا (نعمت و خشنودی)

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

ماه سیما، ماه چهر

مخففِ پادشاه، بزرگ

گل یاسمن یا یاسمین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید