پوران

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

جنسیت اسم پوران

دختر

پوران به انگلیسی

puran

تعداد پوران ها در ایران

79,401

تلفظ پوران به فارسی

پوران

ریشه اسم پوران

فارسی , پهلوی

تلفظ پوران به انگلیسی

/purān/

رنگ اسم پوران

صورتی

ابجد اسم پوران

259

ابجد وسیط اسم پوران

21

ابجد صغیر اسم پوران

18

درباره نام پوران

پوران یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پوران را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پوران، به خاطر ریشه فارسی , پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 79,401 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پوران

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم پوران و معنی اسم پوران

ریشه اسم پوران

همانطور که گفتیم ریشه اسم پوران فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ پوران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پوران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /purān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پوران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پوران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پوران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پوران در لغت نامه دهخدا:
جمع پور. پسران . خلیفه . جانشین .یادگار.

معنی اسم پوران در واژه نامه آزاد:
به معنی پسر

معنی اسم پوران در ثبت احوال

۱- (= بوران) سرخ، گلگون؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام يكي از دختران خسرو پرويز شاه ساساني؛ ۲) بانوی ايرانی دختر حسن ابن سهل و همسر مأمون عباسی [۱۹۲-۲۷۱ قمری].
+ ن.ك.
پوران دخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام پوران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پوران عدد " 259 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پوران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پوران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پوران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پوران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) شجاع و بی باک، نام یکی از یاران امام حسین(ع)

ترکیب دو اسم محمد و تقی (ستوده و پرهیزگار)

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

از شخصیت‌های شاهنامه

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

تاج ماه، آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.

ترکیب دو اسم محمد و ایلیا (ستوده و الیاس)

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید