پهلوان

جنگجوي شجاع و زورمند

جنسیت اسم پهلوان

پسر

پهلوان به انگلیسی

pahlevan

تعداد پهلوان ها در ایران

819

تلفظ پهلوان به فارسی

پهلوان

ریشه اسم پهلوان

فارسی

تلفظ پهلوان به انگلیسی

/pahle(a)vān/

رنگ اسم پهلوان

قرمز

ابجد اسم پهلوان

94

ابجد وسیط اسم پهلوان

24

ابجد صغیر اسم پهلوان

24

درباره نام پهلوان

پهلوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پهلوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پهلوان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 819 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پهلوان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پهلوان و معنی اسم پهلوان

ریشه اسم پهلوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پهلوان فارسی می باشد و تلفظ پهلوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پهلوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pahle(a)vān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پهلوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پهلوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پهلوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پهلوان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دلیر، دلاور
۲. نیرومند.

معنی اسم پهلوان در ثبت احوال

1- جنگجوي شجاع و زورمند؛ 2- (به مجاز) آن‌كه در امري سرآمد است؛ 3- (به مجاز) قوي‌ هيكل و قوي جثه؛ 4- (در قديم) سردار لشكر.

حروف ابجد و طالع بینی نام پهلوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پهلوان عدد " 94 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پهلوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پهلوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پهلوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پهلوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فریبا، زیبا و دوست داشتنی

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

آرتین

ترکیب دو اسم محمد و عابد (ستوده و زاهد)

مرغ سحر، بلبل، ستاره ای که پیش از صبح طلوع می کند

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

نام یکی از پیامبران

گلزار، گلشن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید