پناه

پشتيبان، حامی

جنسیت اسم پناه

دختر

پناه به انگلیسی

panah

تعداد پناه ها در ایران

1,684

تلفظ پناه به فارسی

پناه

ریشه اسم پناه

فارسی

تلفظ پناه به انگلیسی

/panāh/

رنگ اسم پناه

زرد

ابجد اسم پناه

58

ابجد وسیط اسم پناه

12

ابجد صغیر اسم پناه

15

درباره نام پناه

پناه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پناه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پناه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,684 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پناه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم پناه و معنی اسم پناه

ریشه اسم پناه

همانطور که گفتیم ریشه اسم پناه فارسی می باشد و تلفظ پناه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پناه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /panāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پناه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پناه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پناه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پناه در فرهنگ فارسی:
حمایت، امان، زنهار، حامی، پشتیبان


معنی اسم پناه در فرهنگ معین:
حفظ، حمایت، امان. پناهگاه، جای استوار. حامی، نگاه‌دار.


معنی اسم پناه در فرهنگ فارسی عمید:
حمایت، پناهگاه، پناهیدن، پناه دهنده، اسلام پناه، جان پن اه، پناه آوردن، به کسی یا جایی پناهنده شدن.

معنی اسم پناه در ثبت احوال

پشتيبان، حامي، نگهبان.

حروف ابجد و طالع بینی نام پناه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پناه عدد " 58 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پناه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پناه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پناه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پناه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيكويی و نعمت برای ما

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

درس خوانده، پیامبری که نام او دو بار در قرآن آمده

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

(به مجاز) قبله، عبادت‌گاه، پیشگاه مجلس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران