پریچهره

آن که چهره ای زیبا چون پری دارد، زیبا رو

جنسیت اسم پریچهره

دختر

پریچهره به انگلیسی

pari-chehre

تعداد پریچهره ها در ایران

2,094

تلفظ پریچهره به فارسی

پری چهره

ریشه اسم پریچهره

فارسی

تلفظ پریچهره به انگلیسی

/p.-čehre/

رنگ اسم پریچهره

سبز

ابجد اسم پریچهره

422

ابجد وسیط اسم پریچهره

40

ابجد صغیر اسم پریچهره

22

درباره نام پریچهره

پریچهره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پریچهره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پریچهره که در انگلیسی به صورت pari-chehre نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,094 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پریچهره

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پریچهره و معنی اسم پریچهره

ریشه اسم پریچهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریچهره فارسی می باشد و تلفظ پریچهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پری چهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /p.-čehre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریچهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریچهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریچهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پریچهر
پریچهر: فرشته رو، زیبا مثل پری، (به مجاز) زیباروی

معنی اسم پریچهره در لغت نامه دهخدا:
چهره و سیمای پری دارد. پریچهر، پریروی، بسیار زیبا، بسیار جمیل، خوبروی

معنی اسم پریچهره در فرهنگ فارسی:
نام دختر زابل شاه همسر جمشید و مادر ثور

معنی اسم پریچهره در ثبت احوال

(= پري چهر)

حروف ابجد و طالع بینی نام پریچهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریچهره عدد " 422 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریچهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریچهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریچهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریچهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

کسی که از او یاری خواسته شود، از صفات خدا

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

آرامش، وقار، طمانینه، نام دختر امام حسین (ع)

ترکیب دو اسم محمد و میثاق (ستوده و پیمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید