پریوش

زیبا چون پری، زیباروی

جنسیت اسم پریوش

دختر

پریوش به انگلیسی

parivash

تعداد پریوش ها در ایران

76,995

تلفظ پریوش به فارسی

پَريوَش

ریشه اسم پریوش

فارسی

تلفظ پریوش به انگلیسی

/parivāš/

رنگ اسم پریوش

نیلی

ابجد اسم پریوش

518

ابجد وسیط اسم پریوش

28

ابجد صغیر اسم پریوش

16

درباره نام پریوش

پریوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 76,995 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریوش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پریوش و معنی اسم پریوش

ریشه اسم پریوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریوش فارسی می باشد و تلفظ پریوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَريوَش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parivāš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پریوش در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مانند پری؛ پری‌وار.
۲. پری‌روی؛ پری‌پیکر.

معنی اسم پریوش در لغت نامه دهخدا:
مانند پری . پری وار. چون پری :

گاه به الحان ثناسرای تو باشم
گاه غزل گوی بر بتان پریوش .

سوزنی


معنی اسم پریوش در فرهنگ فارسی معین:
پری وار، پری فش .

معنی اسم پریوش در ثبت احوال

(پري + وش (پسوند شباهت))، مانند پري در زيبايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریوش عدد " 518 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پریوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

رفیع، شریف، سرافراز

پاک و پاکیزه

ترکیب دو اسم محمد و عمران (ستوده و نام سوره ای در قرآن کریم)

كنايه از زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران