پرین

نرم و لطیف چون پر

جنسیت اسم پرین

دختر

پرین به انگلیسی

parin

تعداد پرین ها در ایران

390

تلفظ پرین به فارسی

پَرین

ریشه اسم پرین

فارسی

تلفظ پرین به انگلیسی

/parin/

رنگ اسم پرین

نیلی

ابجد اسم پرین

262

ابجد وسیط اسم پرین

24

ابجد صغیر اسم پرین

12

درباره نام پرین

پرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 390 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پرین و معنی اسم پرین

ریشه اسم پرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرین فارسی می باشد و تلفظ پرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نرم و لطیف چون پر، نام بانوی دانشمند ایرانی، دختر گبادشاه که یک نسخه از اوستا را به زبان پهلوی برای دستوران و موبدان هندی رونویسی کرد

معنی اسم پرین در ثبت احوال

(پَر + ین (پسوند نسبت))، 1- منسوب به پَر؛ 2- (به مجاز) نرم و لطیف.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرین عدد " 262 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ارمیا (ستوده و بزرگ داشته شده)

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

ترکیب دو اسم سای و دا (سایه و مادر)

نويد دهنده

ابوذر، نام صحابه پیامبر

(به‌ مجاز) امير و پادشاه شجاع و دلير

ترکیب دو اسم محمد و پیام (ستوده و خبر)

سعادتمند، خوشبخت، روز نیک، روز خوش، نام نوعی بلور کبود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید