پرینوش

زیباروی و پری پیکر

جنسیت اسم پرینوش

دختر

پرینوش به انگلیسی

parinush

تعداد پرینوش ها در ایران

1,032

تلفظ پرینوش به فارسی

پَرينوش

ریشه اسم پرینوش

فارسی

تلفظ پرینوش به انگلیسی

/parinuš/

رنگ اسم پرینوش

نارنجی

ابجد اسم پرینوش

568

ابجد وسیط اسم پرینوش

30

ابجد صغیر اسم پرینوش

21

درباره نام پرینوش

پرینوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرینوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرینوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,032 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرینوش

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم پرینوش و معنی اسم پرینوش

ریشه اسم پرینوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرینوش فارسی می باشد و تلفظ پرینوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرينوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parinuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرینوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرینوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرینوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرینوش در فرهنگ نام ها:
پری در فارسی به معنای فرشته و نوش به معنای زندگی که میتوان به عنوان فرشته زندگی معنا کرد.

معنی اسم پرینوش در ثبت احوال

[پری = موجود زیبا و نیکوکار نامرئی؛ (به مجاز) زیبارو و دارای اندام ظریف + نوش = بی مرگی، جاوید] ۱- پری روی جاوید و بی مرگ؛ ۲- زیباروی و پری پیکر همیشگی.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرینوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرینوش عدد " 568 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرینوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرینوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرینوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرینوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیرو دین اسلام، مسلمان

مونث ربیع، بهار

سهم کسی از چیزی، بهره، سرنوشت، تقدیر

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

ترکیب دو اسم نازنین و معصومه (بسیار دوست داشتنی و بی‌گناه)

ترکیب دو اسم محمد و حامد ( ستوده و ستایشگر )

پرن، پارچه ابریشمی بدون نقش ونگار، حریر ساده

سعادتمند، خوشبخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید