پرینا

به نرمی و لطافت پر

جنسیت اسم پرینا

دختر

پرینا به انگلیسی

parina

تعداد پرینا ها در ایران

1,718

تلفظ پرینا به فارسی

پَرينا

ریشه اسم پرینا

فارسی

تلفظ پرینا به انگلیسی

/parinā/

رنگ اسم پرینا

بنفش

ابجد اسم پرینا

263

ابجد وسیط اسم پرینا

25

ابجد صغیر اسم پرینا

13

درباره نام پرینا

پرینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,718 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرینا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پرینا و معنی اسم پرینا

ریشه اسم پرینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرینا فارسی می باشد و تلفظ پرینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نرم، لطیف، شاد و خرم، پارچه‌ای ابریشمی دارای نقش و نگار، نوعی پارچه‌ی حریر که برای نوشتن به کار می‌بردند، پرده‌ی نقاشی.

معنی اسم پرینا در ثبت احوال

(واژه مركب از پر = نرمي و لطافت + ين نسبت + الف اسم ساز) به معناي «به نرمي و لطافت پر».

حروف ابجد و طالع بینی نام پرینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرینا عدد " 263 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پرینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

یاری، پیروزی

ستایش، دعا، شكر، سپاس

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

ماما، دایه، سرافرازی

برق شمشیر، فروغ و جلا

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید