پریناز

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

جنسیت اسم پریناز

دختر

پریناز به انگلیسی

pari-naz

تعداد پریناز ها در ایران

97,338

تلفظ پریناز به فارسی

پري‌ناز

ریشه اسم پریناز

فارسی

تلفظ پریناز به انگلیسی

/p.-nāz/

رنگ اسم پریناز

نیلی

ابجد اسم پریناز

270

ابجد وسیط اسم پریناز

32

ابجد صغیر اسم پریناز

20

درباره نام پریناز

پریناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 97,338 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریناز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پریناز و معنی اسم پریناز

ریشه اسم پریناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریناز فارسی می باشد و تلفظ پریناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پري‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /p.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبا همانند پری

دارای ناز و کرشمه‌ای چون پری

معنی اسم پریناز در ثبت احوال

۱- آن كه چون پري ناز و كرشمه دارد؛ ۲- كنايه از زيبا و خوش كرشمه و ناز.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریناز عدد " 270 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پریناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به مهران، دارنده‌ی مهر، فروغ خورشید

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

زیباروی و لطیف و خرم .

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر جمشید پادشاه پیشدادی

مبارک، فاتح، خجسته، کامیاب، خوشحال

مبناها، پايه‌ها، (به مجاز) بزرگان، كارگزاران و كارگردانان حكومت

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

بنده پروردگار بی نیاز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید