پریشاد

زيبا روی شاد و خرم

جنسیت اسم پریشاد

دختر

پریشاد به انگلیسی

pari-shad

تعداد پریشاد ها در ایران

822

تلفظ پریشاد به فارسی

پری شاد

ریشه اسم پریشاد

فارسی

تلفظ پریشاد به انگلیسی

/p.-šād/

رنگ اسم پریشاد

بنفش

ابجد اسم پریشاد

517

ابجد وسیط اسم پریشاد

27

ابجد صغیر اسم پریشاد

15

درباره نام پریشاد

پریشاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریشاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریشاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 822 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریشاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پریشاد و معنی اسم پریشاد

ریشه اسم پریشاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریشاد فارسی می باشد و تلفظ پریشاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پری شاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /p.-šād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریشاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریشاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریشاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبا روی شاد و خرم

معنی اسم پریشاد در ثبت احوال

زيبا روي شاد و خرم.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریشاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریشاد عدد " 517 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریشاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریشاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریشاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریشاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

ماه نیلی(آبی رنگ)، ماه نیلگون

فرا رسیدن، نشیب، سرازیری، پایین

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

سرزمین، رود، نهر

قهرمان منسوب به طایفه آس، نام رود ارس

یاد ایل

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید