پریسان

كنايه از زيبارو

جنسیت اسم پریسان

دختر

پریسان به انگلیسی

parisan

تعداد پریسان ها در ایران

3,102

تلفظ پریسان به فارسی

پَريسان

ریشه اسم پریسان

فارسی

تلفظ پریسان به انگلیسی

/parisān/

رنگ اسم پریسان

صورتی

ابجد اسم پریسان

323

ابجد وسیط اسم پریسان

25

ابجد صغیر اسم پریسان

19

درباره نام پریسان

پریسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریسان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,102 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریسان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم پریسان و معنی اسم پریسان

ریشه اسم پریسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریسان فارسی می باشد و تلفظ پریسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَريسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parisān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند پری، دختری که مانند پری زیبا است، بانویی زیبا چون پری

معنی اسم پریسان در ثبت احوال

(پري + سان ( پسوند شباهت))، ۱- چون پري؛ ۲- كنايه از زيبا روي است.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریسان عدد " 323 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آتشین، زیباروی

نام دختر کوروش پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم محمد و عباس (ستوده و دلیر)

مؤنث عظیم، بزرگ

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

نوعی شعر، شعر عاشقانه، عشق ورزی، هر نوع سخن آهنگين كه به آواز يا با سازها خوانده می‌شود

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید