پریا

زیبا مانند پری

جنسیت اسم پریا

دختر

پریا به انگلیسی

pariya

تعداد پریا ها در ایران

155,570

تلفظ پریا به فارسی

پريا

ریشه اسم پریا

فارسی

تلفظ پریا به انگلیسی

/pariyā/

رنگ اسم پریا

نارنجی

ابجد اسم پریا

213

ابجد وسیط اسم پریا

23

ابجد صغیر اسم پریا

8

درباره نام پریا

پریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 155,570 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم پریا و معنی اسم پریا

ریشه اسم پریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریا فارسی می باشد و تلفظ پریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pariyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیک صورت، زیبا.

(پری + الف اسم ساز)؛ همانند پری.

معنی اسم پریا در ثبت احوال

(پري + الف اسم ساز)؛ همانند پري.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریا عدد " 213 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلیر، بی باک، پردل و جرئت، نترس

منسوب به مهر، دارنده‌ي مهر، فروغ خورشید، نام پدر اورند سردار ايراني

خوش گذرانی، کامرانی، عیش

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

دختری که صاحب چهره‌ای مانند پروین است، (به‌مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران